0 komentarzy

 1. Fajny tekst 🙂 Przed wrzuceniem do sieci pamietaj zeby sprawdzic pisownie na przyklad w wordzie, zwielokrotnione kropki i spacje tam gdzie ich nie powinno byc, psuja troche efekt. Ale generalnie super, czekamy na wiecej tekstow 🙂

  Urlich z Bawarii
 2. Bartpackerze cała nasza wieś z niecierpliwieniem czekała na Twój wpis. To już jakieś 3 lata jak wyjechałeś i nie ma komu sypać chodników piaskiem w Jarkowicach. Przyjedź chociaż latem na jagody. Pozdrawiam Twój Somsiad

  Somsiad z Jarkowic
  1. Tak . Uważam że się do tego nie nadają za miękką pianka bost ugina się i za mocno oddaje energię . Przy tempie 3:00 można nogi zgubić. Najszybciej co zarejestrował zegarek to 21 kmh brak jakiej kontroli . Takie były moje odczucia

   bartek149n_ji191z0u
 3. Pingback: Przylądek Cabo de Roca: Halo Zachód, dalej nic nie ma! - Bartpacker

 4. Myślę, że jeżeli ktoś jeszcze nie pokochał gór, to po przeczytaniu Twojej opowieści popedzi w góry kochając je w ciemno! Splakalam sie okrutnie ze smiechu. .. A serce mowi pakuj plecak!

  Andzia
 5. Pingback: Lizbona : Most z Kalifornii i Jezus z Rio w jednym miejscu. - Bartpacker

 6. Pingback: Lizbona : Most z Kalifornii i Jezus z Rio w jednym miejscu. - Bartpacker

 7. Pingback: nieBezpieczna Lizbona - życie nocne stolicy Portugalii. cz.1 - Bartpacker

 8. Pingback: Jezioro Królewskie : Königssee - w samym sercu Alp - Bartpacker

 9. Pingback: Korona Europy: Grauspitz - relacja z jednodniowego wejścia - Bartpacker

 10. Pingback: Zamek Maurów i Pałac Pena - tak blisko a jednak a tak daleko. - Bartpacker

 11. Pingback: Bezsenność w Tokio - Marcin Bruczkowski - wrażenia po przeczytaniu - Bartpacker

 12. Pingback: Höllentalklamm - 5-gwazdkowa atrakcja Bawarii - Bartpacker

 13. Pingback: Kehlsteinhaus - prezent na 50 urodziny Hitlera - Orle Gniazdo - Bartpacker

 14. Z przyjemnością informujemy, iż 2 września 2019 roku swoją premierę będzie miała książka autorstwa Piotra Jana Nasiołkowskiego pt. „Urodzinowy prezent dla Hitlera”, ” poświęconej polskiemu kapitanowi pilotowi Ryszardowi Zygmuntowiczowi, rodowitemu skarżyszczaninowi, bohaterowi wojennemu, który zginął w katastrofie lotniczej do dziś owianej tajemnicą. Zapraszamy do zapoznania się z opisem tej publikacji.

  Opis książki
  Po odepchnięciu – w styczniu 1942 roku – przez Armię Czerwoną sił zbrojnych III Rzeszy od Moskwy na odległość 180 do 200 km – dla Józefa Stalina było oczywiste, że natychmiast po ustąpieniu zimy i obeschnięciu wiosennych błot; Wehrmacht uzupełni straty, przegrupuje się i ponownie uderzy na stolicę ZSRR. Było też oczywiste, że – tym razem – obrońcy Moskwy nie będą mogli liczyć na wsparcie surowej rosyjskiej zimy.

  Priorytetem chwili dla Józefa Stalina było zapobieżenie wszelkimi sposobami wiosennemu atakowi wojsk niemieckich na Moskwę. W lutym 1942 roku podjęto więc próbę zawarcia rozejmu z III Rzeszą. Przyjętym przez stronę sowiecką założeniem przyświecającym prowadzeniu rozmów sowiecko-niemieckich w przyfrontowym Mceńsku przez generała NKWD Wsiewołoda Mierkułowa z SS-Obergruppenführerem Karlem Wolfem było; dogadać się z Hitlerem, zaś w przypadku niemożności zawarcia separatystycznego porozumienia – zabić Hitlera i podjąć próbę porozumienia się z jego następcą, który z treści uprzednio prowadzonych w Mceńsku rozmów – będzie znał oczekiwania Stalina oraz jego ofertę pokojową.

  Nim 20 lutego 1942 roku rozpoczęły się rozmowy pokojowe w Mceńsku; jedenastego lutego wylądowało w Wielkiej Brytanii dwóch Austriaków – agentów NKWD. Przynajmniej jeden z nich posiadał przeszkolenie snajperskie. Przerzucający sowieckich agentów na terytorium III Rzeszy brytyjski samolot, rozbił się 21 kwietnia 1942 roku nieopodal alpejskiej kwatery Adolfa Hitlera. Zginęło sześciu Polaków, dwóch Brytyjczyków oraz dwóch Austriaków, którzy mieli być tym tytułowym, urodzinowym prezentem dla Adolfa Hitlera. Prezentem przesłanym Führerowi III Rzeszy w ramach operacji „WHISKEY” przez Józefa Stalina i Winstona Churchilla!

  Niebywale zaskakującym jest wniosek finalny, wynikający z wszechstronnej analizy tego wszystkiego, co zostało ustalone w sprawie – ciągle jeszcze nieodtajnionej – operacji WHISKEY, jawiącej się być istotnym niebywale elementem największej sensacji II wojny światowej…

  Kim jest autor książki:

  Piotr Jan Nasiołkowski adwokat zamieszkały w Skarżysku-Kamiennej, absolwent Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Izby Adwokackiej w Lublinie Lubelskiej. Historyk-hobbysta, znawca III Rzeszy. Autor dwóch bogato ilustrowanych archiwalnymi fotografiami książek historycznych: „Niedobry” oraz „Bombowa reedukacja”. Autor specjalizuje się w problematyce Września 1939, polskiego lotnictwa bombowego w Wielkiej Brytanii oraz prowadzonej przez aliantów w wojny powietrznej przeciwko III Rzeszy. Autor dwóch opartych na faktach jeszcze niezrealizowanych scenariuszy filmowych oczywiście także o tematyce historycznej. Wkrótce także dwutomowa pozycja – Krajobraz wrześniowej klęski.

  Więcej o książce:
  http://www.psychoskok.pl/produkt/urodzinowy-prezent-dla-hitlera/
  http://www.tajemniceprzeszlosci.pl/operacja-whiskey-czyli-zgladzic-hitlera/

 15. Bartek, nie znajduje kulturalnych słów by skomentować waszą wycieczkę.
  Całość przypominać wspomnienia kogoś kto przesadził z alkoholem a potem pił jeszcze więcej alkoholu i …..cały czas opisywał swoje reakcje.
  Coś w stylu: opiszę wam jak się schlałem..
  Łał bym was pałami bo niestety między innymi przez takich ………… jak wy potem panuje taka a nie inna opinia o Polakach

  Grzesiek
  1. Szanuję, pisząc to spodziewalem sie co mnie czeka. Faktem jest, ze jeśli wybije taki pomysl jednej osobie z glowy, to nie interesuje mnie jak mnie Pan nazwie i jak mocną pogarde do mnie żywi, czasu nie cofne a szczerze przyznam sie że absolutnie bym tego nie zrobil. Zamiast mi ubliżać w internecie powienien Pan podziekowac, że znalazlem w sobie na tyle odwagi, by na pisac prawde, ktora nie jest zbyt kolorwa. Pozdrawiam.

 16. Pingback: Jednodniowe wejście na Grossglockner - Bartpacker